‘Grens van 13.000 verkochte seizoenkaarten gepasseerd’.
In de 383ste nieuwsbrief namens directie en management belicht algemeen directeur Hans Nijland de stand van zaken rond verkochte seizoenkaarten. Verder kondigt hij de nieuwe opzet aan van de eerste training op zondag 24 juni en werpt hij een blik in de agenda voor de komende dagen.
“Afgelopen weekend is het Europees Kampioenschap in Polen en Oekraïne van start gegaan. Voor onze keeperstrainer Ruud Hesp begon het toernooi met een domper door de 1-0 nederlaag tegen Denemarken. Nicklas Pedersen kwam bij de Denen niet in actie, maar startte het toernooi dus met een flinke opsteker. Woensdagavond staat voor Oranje in Kharkiv de volgende wedstrijd tegen Duitsland op het programma. Denemarken neemt het op tegen Portugal.
Zweden
“Ook was het mooi om te zien dat Andreas Granqvist een basisplaats had in het Zweedse team dat maandagavond wel op voorsprong kwam tegen gastland Oekraïne, maar uiteindelijk met 2-1 onderuit ging. In dezelfde groep speelden Engeland en Frankrijk gelijk. De komende week vallen de beslissingen in de groepen en wordt de indeling voor de kwartfinales bekend.”
Seizoenkaarten
“Hoewel het EK dus nog maar net is begonnen, zijn de voorbereidingen op het nieuwe voetbalseizoen van FC Groningen in alle hevigheid losgebarsten. Afgelopen zaterdag hebben we door een extra verkoopdag de grens van 13.000 seizoenkaarten inmiddels doorbroken. Maximaal zullen wij 15.800 plekken in Euroborg als seizoenkaart verkopen. Gezien de snelheid waarin de verkoop nu loopt, gaan we ervan uit dat we komend seizoen ook nagenoeg elke thuiswedstrijd voor een volle Euroborg zullen spelen.”
“Vanochtend om 10.00 uur is de vrije verkoop gestart. Door middel van advertenties in het Dagblad van het Noorden en commercials op RTV Noord en RTV Drenthe, proberen we zoveel mogelijk mensen te interesseren voor een vaste plek in Euroborg. Elke werkdag tussen 10.00 uur en 17.00 uur is de Supportersbalie in Euroborg geopend voor de verkoop.”
Eerste training
“Omdat we ons kunnen voorstellen dat het niet voor iedereen mogelijk is tijdens kantooruren een bezoek te brengen aan Euroborg, zijn seizoenkaarten ook telefonisch te bestellen via (050) 587 87 87 (optie 1, Supporterszaken). Daarnaast hebben we een extra kijkdag in Euroborg in het leven geroepen op zondag 24 juni. Van 10.00 uur tot 14.00 uur is het stadion geopend om de beschikbare stoelen te bekijken of om bijvoorbeeld als seizoenkaarthouder eens andere mensen mee te nemen naar het stadion.”
“Nieuw is ook de opzet van de eerste training die nog altijd traditioneel in Haren zal plaatsvinden, maar op verzoek van de fans nu op zondag in plaats van maandag. Op het hoofdveld van Sportpark de Koepel aan de Scharlakenlaan in Haren zal die eerste training onder leiding staan van Robert Maaskant. De nieuwe trainer zal de spelers vanaf 14.30 uur één voor één voorstellen en draagt een ‘head-set’, zodat het publiek zijn aanwijzingen kan volgen. Daarnaast zijn diverse geledingen in en rond de club vertegenwoordigd en is er muziek. De toegang is uiteraard gratis.”
Verbouwing
“Gisteren (maandag – red.) heeft de KNVB het definitieve speelschema gepubliceerd waaruit blijkt dat we beginnen met een uitwedstrijd tegen FC Twente en op zondag 19 augustus de eerste thuiswedstrijd spelen tegen Willem II. Voor ons was het noodzaak de eerste speelronde een uitwedstrijd af te werken aangezien het hoofdgebouw van Euroborg momenteel een grote metamorfose ondergaat. De verbouwing van de Lounge ligt overigens prima op schema.”
Peace Cup
“Onderdeel van de voorbereiding is het bezoek aan de Peace Cup in Zuid-Korea. Daar zal FC Groningen op donderdag 20 juli spelen tegen het Duitse HSV en twee dagen later de finale of troostfinale spelen. Jepko van Roon is deze dagen op werkbezoek in Azië om door de organisatie rondgeleid te worden en alvast voorbereidingen te treffen voor het bezoek van het eerste elftal. Zijn bevindingen zijn te volgen via het Twitter-account van Organisatiebureau FC Groningen.”
Sociale media
“FC Groningen heeft nog steeds de stijgende lijn te pakken op zowel Facebook als Twitter. Op Twitter is inmiddels de grens van 11.000 volgers gepasseerd. Ook op Facebook bevindt de club zich in het linkerrijtje van de Eredivisie wanneer het aankomt op het aantal ‘likes’. Bijna 13.500 ‘Facebookers’ laten zien supporter te zijn van de FC. Er is vooral op Facebook veel interactie met de fans, vooral door de ‘timeline’ die onlangs is toegevoegd. Volg FC Groningen via www.twitter.com/fcgroningen en www.facebook.com/fcgroningen. Ondergetekende heeft ruim 8.000 volgers op het account www.twitter.com/jdnijland. Collega-directeur Robbert Klaver heeft met www.twitter.com/rgklaver inmiddels de achtervolging ingezet.”
Thema-uitzending
“Tenslotte werpen we een blik op de agenda voor de komende dagen. Woensdag heeft ABN AMRO de ABN AMRO Business Corner in Euroborg exclusief afgehuurd en zal Nederland-Duitsland te volgen zijn op twee grote schermen. Supporters die de EK-wedstrijden van het Nederlands Elftal op groot formaat willen bekijken, kunnen overigens terecht in Wolff Bioscoop in Euroborg.”
“Ondergetekende is woensdag vanaf 17.30 uur live te gast bij TV Drenthe op locatie in Gieten. Dit in het kader van een themadag rond de wedstrijd Nederland-Duitsland. Accountmanager Ben Haverkort is in hetzelfde programma te gast tussen 17.00 uur en 17.30 uur.”
“Komende vrijdagmiddag zal ik een workshop VIDE-congres openen, dat in het teken staat van orde en veiligheid in Euroborg. Facilitair Manager Jaap Kruizenga zal vervolgens een rondleiding verzorgen. Ook zal vrijdag een tweede groep werkzoekenden namens FC Groningen deelnemen aan een landelijk toernooi in het kader van de Dutch Career Cup.”
“Tot volgende week.”